En İyi Depo Yönetim Sistemleri
Stok Takip İçin En İyi Tercihi Yapın

En uygun stok takip yazılım çözümleri

Barkodlu stok takip sistemine geçmek için sorunsuz ve uygun çözümler

 

Barkod Uygulamaları

Teknolojiyi Kullanın

Depo ve envanteri doğru stok takip yapabilmek ve yönetmek için ürün ve adres barkod etiketleri ile birlikte barkod tarayıcıları kullanır.

İzleyin

Depo Yönetim (stok takip) Sistemlerimizle depodaki mal kabulden sevkiyata kadar tüm süreçlerinizi izleyebilir ve yönetebilirsiniz.

stok takip ile kazanın

Yönetim Sistemiyle hataları ve iadelerinizi azaltabilir, personelinizi daha verimli kullanabilirsiniz.

 

Neden mi ?

Stok takip sistemi şirket karlılığı için önemli bir destek oluşturuken, depo,üretim ve satış operasyonlarında maliyetleri düşürmek ve hizmet kalitenizi yükseltmek için tasarlanmıştır.

Neden mi ?

Uygulamalarımız şirket karlılığı için önemli bir destek oluşturuken, depo,üretim ve satış operasyonlarında maliyetleri düşürmek ve hizmet kalitenizi yükseltmek için tasarlanmıştır.

Ücretsiz Demo

Yenilikler İçin 

Tr Barkod

Otomatik veri toplama ile birlikte bir WMS uygulanması, verilerin doğruluğunu artıracak, işgücü maliyetleri ve hizmet için teslimat sürelerini azaltacaktır. Stok azaltma ve artan depolama kapasitesi beklentileri daha az olacaktır. Rekabetin arttığı pazarlarda müşteri memnuniyetini sağlamak her firmanın vazgeçilmezi haline gelmiştir ve bunu karşılamak için Wms kullanmak en etkili sistem olarak yerini almıştır.

ÜCRETSİZ DEMO

Yenilikler İçin
TrBarkod

Otomatik veri toplama ile birlikte bir WMS uygulanması, verilerin doğruluğunu artıracak, işgücü maliyetleri ve hizmet için teslimat sürelerini azaltacaktır. Stok azaltma ve artan depolama kapasitesi beklentileri daha az olacaktır. Rekabetin arttığı pazarlarda müşteri memnuniyetini sağlamak her firmanın vazgeçilmezi haline gelmiştir ve bunu karşılamak için Wms kullanmak en etkili sistem olarak yerini almıştır.

Enterprice PLANS

Phasellus iaculis posuere velit, congue placerat duawi rhoncus vel. Maecenas tortor orci, aliquet.

Get a Quote

Barkod Sistemleri

Envanter ve Depo Yönetimi

Günümüzde hemen hemen her sektörde stok takip sistemine (Depo Yönetimi) gereksinim vardır. Artan rekabet koşullarında firmalar için, depo işlevselliğini artırmak ve maliyetleri azaltmak, karmaşık ve veri yoğunluğunun arasında kaybolmamak öncelikli hedef haline gelmiştir.

STOK TAKİP VE SATINALMA SÜREÇLERİ

Satınalma Siparişi kontrolü ile satın alma miktarları her zaman doğru olacaktır.

Tedarikçiye verilen sipariş miktarı ile gelen ürün tutarsızlıklarını anında görülebilir.

Sipariş kontrollü işlemler ile maliyet ortalaması daha doğru bilgilerle hesaplanabilir.

Stok takip sistemi ile kısmi ve parçalı siparişler daha kolay takip edilebilir

 

SATIŞ VE SEVKİYAT

Doğru veriler olmadan, sipariş almak ve sevkiyatı doğru yapabilmek zor bir süreç olacaktır. Hem depo yöneticileri hem de depo personeli stok takip otomasyonu sayesinde hızlı ve doğru adımlar atacaktır.

Satış bilgilerinin doğru entegrasyonu, müşterilere doğru, eksiksiz ve hızlı bir teslimat sağlayacaktır. Dolayısıyla müşteri memnuniyeti stok takip sistemi ile  sağlanacaktır.

 

 

SERİ-LOT TAKİBİ

Tüm ürünler için seri veya lot (batch) ile takip işlemi yapılabilir.

Seri-lot numaralarını izlemek için biz ürün takip kriteri seçenekleri kullanılır.

 

SAYIM

Sayım işlemleri el terminalleri sayesinde daha az adam saat ve daha hızlı daha doğru sonuçlar anlamına gelir. Yanlış envanter firmalar için zararlı sonuçlar oluşturabilir. Stok takip otoamasyonu ile oldukça basit bir kullanıcı arayüzü, barkod tarayıcılarıları ile sayımlar gerçekleştirilir.

GELİŞMİŞ RAPORLAMA

Doğru raporlama daha bilinçli kararlar alınmasına yardımcı olur. Raporlar sayesinde istenilen bilgilere odaklanmaya ve istekleri belirlemeye yardımcı olur.

Satış ve satınalma departmanlarına fikir verir, yardımcı olur. Doğru veriler, daha iyi bir yatırım, verimli ve daha iyi satın alma kararları için adımlar atmaya yardımcı olur.

ENTEGRASYON

Stok takip, orta ve büyük ölçekli işletmeler için Muhasebe ve Erp uygulamaları ile entegreli olarak çalışmaktadır. Bu entegrasyon ile Erp sistemlerinde tanımlı bilgiler ve tüm emir ve güncellemeler otomatik olarak stok takip sistemi kaydedilmesini sağlar. Bu şekilde, muhasebe ve envanter kayıtları mükemmel olarak eşzamanlı gider ve çift veri girişi için zaman harcamak zorunda kalınmaz.

 

KALİTE KONTROL

Depo otomasyonu, orta ve büyük ölçekli işletmeler için Muhasebe ve Erp uygulamaları ile entegreli olarak çalışmaktadır. Bu entegrasyon ile Erp sistemlerinde tanımlı bilgiler ve tüm emir ve güncellemeler otomatik olarak Stok takip sistemine kaydedilmesini sağlar. Bu şekilde, muhasebe ve envanter kayıtları mükemmel olarak eşzamanlı gider ve çift veri girişi için zaman harcamak zorunda kalınmaz.

 • Envanter ve Depo Yönetimi

  • Depo yönetimi ile stok miktarları doğru olarak takip edilir.
  • Stok takip anlık ve doğru olarak görülür.
  • Yok satma (stoksuzluk) azaltılır, yanlış alımlar yapılmaz
  • Depolardaki ürünler nokta atışı ile takip edilir. Raf kapasiteleri doğru takip edilebilir.
  • Stok seviyeleri ve stok takibi ile fazla veya eksik ürün bulundurma en aza indirgenir.

   

  Envanter ve Depo yönetimi Ne İhtiva Ediyor?

  Stok takip sistemi geniş bir konuyu kapsayan geniş bir terimdir, ama genellikle stok miktarlarını doğru takip edebilmek ile ilgili tüm süreçlerin tamamıdır. Stoklanan ürünlerin nerede olduğunu net olarak gösterir, ancak stok takibi sadece bununla sınırlı değildir; ürünleri stoğa alma, ürün paketleme , toplama , paketleme, nakliye , kalite kontrol , denetim, devir, sayım , raf takibi, stok takibi ve raporlama gibi birçok alt kırılımı vardır. Bir envanter yönetim sisteminin nihai hedefi; mümkün olduğunca, tercihen bir, ihtiyaca göre birkaç adımda, istediğiniz zaman depoda herhangi bir ürünü bulmaktır.

  Stok Takip Sistemi Doğruluğu İçin

  Depo ve envanteri doğru takip edebilmek ve yönetmek için ürün ve adres barkod etiketleri ile birlikte barkod tarayıcıları kullanır. Ürünler varsa kendi barkodu yoksa program üzerinden oluşturulan barkodlar ile, depo fiziksel yerlerini yani raflar ile ilişkilendirilir, o rafa veya alana ürün konulabilir, alınabilir, kalite kontrolü için ayrılabilir, hepsi barkod okutmak kadar basittir.

  Envanter ve Depo yönetimi İçin TR Barkod Kullanmanın Yararları

  Envanter ve depo yönetimi ( stok takip sistemi )için TR Barkod kullandığınızda, depo miktarları doğru olarak gösterecektir. El terminalleri ile herhangi bir yerde o ürünün ilgili yerleri ve miktarları görmek için bir ürünün SKU veya barkodunu taramanız yeterlidir. TR Barkod insan hatasını önlemek için kalite kontrol özellikleri ve barkod tarayıcıları ile, mümkün olduğunca basit arabirimleri oluşturur, böylece depo personeli ürünleri doğru ve hızlı alabilir. Insan hatasını azaltmak, müşteriye yanlış veya eksik gönderme gibi sorunları ortadan kaldıracağından olumsuz geribildirimleri de azaltacak ve müşteri memnuniyetini artıracaktır. Yanlış veya eksik sevkiyatlardan kaynanlanan maliyetleri de sonlandıracaktır.

   

 • Satınalma Siparişleri ve Satınalma

  • Satınalma Siparişi kontrolü ile satın alma miktarları her zaman doğru olacaktır.
  • Tedarikçiye verilen sipariş miktarı ile gelen ürün tutarsızlıklarını anında görülebilir.
  • Sipariş kontrollü işlemler ile maliyet ortalaması daha doğru bilgilerle hesaplanabilir.
  • Kısmi ve parçalı siparişler daha kolay takip edilebilir.

   

  Satın alma Siparişlerinin Oluşturulması

  Satın alma Siparişleri ister Erp istenirse TR Barkod (stok takip sistemi) üzerinden açılabilir. ERP üzerinden bir Satın alma Siparişi oluşturduğunuzda entegrasyon birimi üzerinden, ürünler, fiyatlandırma ve nakliye bilgileri gibi tüm bilgiler, TR Barkod’ a aktarılacaktır. Aktarıldıktan sonra, istenilen satın alma sırasına göre belirlenen parametrelerle siparişler kolaylıkla takip edilir.

  Süreç Nasıl Çalışır

  Satınalma siparişleri ile mal kabul yapılırken; siparişte belirtildiği gibi, ürünü kontrollü bir şekilde ve doğru sipariş numarası ile ilişkilendirilir.El terminalleri ile gelen ürün barkodu ile taranacağından, sipariş ile gelen ürün kontrolü daha rahat yapılır ve eğer uyuşmazlık varsa kontrol yerlerine taşıma veya daha fazlası için farklı alternatifler uygulanabilir.

  Satın alma Siparişleri İçin TR Barkod (Stok Takip) Kullanmak

  Satın alma siparişleri sisteme önceden girilirse ve depo yönetim sistemi kullanılarak satın alma süreci tamamlanırsa insan hatasını ciddi oranda engelleyecektir. Bilinçli satın alma kararları verebilmek için, satış ile koordineli çalışmak, depo seviyelerini anlık olarak görebilmek, deponun fiziksel kapasitesini takip edebilmek, maksimum minimum stok seviyelerini görerek hareket etmek önemlidir.

  Maliyet Ortalaması

  Maliyet ortalaması, ancak ve ancak, doğru ve anlık envanter yapılırsa doğru çalışacaktır. TR Barkod (Stok Talip sistemi) Erp entegrasyon ara birimi ile ürünlerin miktar ve giriş zamanları, sipariş fiyatlarını irsaliyeye/faturaya doğru taşınacaktır. Böylelikle muhasebe ve raporlama kontrolleri yapıldığına gerçek maliyetleri bulmak daha net ve doğru olacaktır. Sadece doğru veriler alınırsa doğru analizler yapılıp doğru kararlar alınabilir. TR Barkod ile tüm süreci otomatik hale getirerek Erp (ticari programlar) tarafında maliyet bilgilerini ekstra çaba sarf etmeden doğru ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz, entagrasyon ile büyük ölçüde insan hatası şansını azaltılır.

   

 • Stok Seviyeleri

  • Stok seviyeleri tanımları ile hızlı bir şekilde depo durumu ayrıntılı raporlanabilir.
  • Seviye tanımları, depoda olması gereken miktarları güncel tutar ve tedarikçiye verilecek sipariş miktarları daha rahat görülebilir.
  • Deponun fiziksel kapasitesi daha kolay optime edilir.

   

  Stok Seviyesi Nedir?

  Tanımlanan stok seviyeleri miktarlarının altında veya üstünde olan tüm stok seviyeleri için ayrıntılı bir rapor oluşturabilir. Doğru stok seviyeleri ile ikmal raporu da oluşturulabilir.

  Stok Seviye Raporu Kullanmanın Yararları

  Stok seviyeleri ile çalışmak firmaların daha rahat ve güvenli satış politikaları oluşturmasını sağlar. Depoda bir ürün yeterli miktarda var mı, diğer depolarda aynı ürün fazla mı? Depolar arası transfer emirleri ile ilgili transferler sağlanabilir, tedarikçilere sipariş oluşturmak için daha hızlı olunabilir. Fazla veya eksik ürün miktarları otomatik olarak yöneticilere bildirilebilir, anlık olarak güncelleneceğinden herhangi bir hesaplama yapılmaksızın sistem tarafından bu işlemler stok takip sistemi tarafından otomatik yapılır.

 • Gerçek Zamanlı

  • Gerçek zamanlı miktar güncellemeleri ile sistem anında senkronize edilir.
  • Kağıt üzerinde yapılan hataları ortadan kaldırır.
  • Stok miktarları anlık güncellenir ve sisteme her bakıldığında güncel bilgiler doğru olarak görülür.

   

  Gerçek Zamanlı Miktar Güncellemeleri ( stok takip )

  Gerçek zamanlı miktarlar satınalma ve satış operasyonlarında önemli bir noktadır. Gelen ürünler /giden ürünler anlık olarak sisteme aktarıldıkları için miktarlar her zaman güncel olacaktır. Satış personeli veya yöneticisi başka bir firmaya ayrılmış veya sevkedilmiş ürünleri görmeyeceğinden müşterilere verilen siparişler daha gerçekçi olacaktır.Ayrıca aynı anda işlem yapan farklı depo kullanıcıları anlık işlemlerde konsolide edilmiş verilerin son halini görecektir.

 • Ürün Durumları

  • Ürün durumları, ürünler için farklı etiketler oluşturmak gibi düşünülebilir.
  • Ürünler için tamamen özelleştirilebilir ; yararlı notlar, kategorizasyonlara ayırmak ve daha fazlası için ,bu etikete sahip her ürün filtrelenmiş görünüm alır.
  • Basit ve kullanımı kolaydır.

   

  Stok Takip Sisteminde Ürün Durumları Nedir?

  Ürün Durumu özelliği benzersiz açıklamaları, detayları, ya da yararlı notlar ile bireysel envanter ögeleri kategorize etmeyi sağlar. Tanımlanan durumlar ile, ürün statüsüne dayalı envanter sınıflandırılır.

  Ürün Durumu Kullanımı

  Belirlenen özelliklere göre ürün etiketi konulabilir. Ürün durumu ile etiketlenmiş tüm öğeler kısa sürede filtrelenerek liste olarak alınabilir, gözden geçirebilir. Bu işlem sistemi özelleştirmek ve ürüne ait notları etiketlemek için bir yoldur.

  Ürün Durumları Kullanmanın Yararları

  TR Barkod, şirket ile büyüyen yeteneğe sahip bir yazılımdır. Bu envanter yönetimi sürecini kolaylaştırır ve çok sayıda özelleştirilebilir seçenekleri ve özellikleri sunar.Şirket geliştikçe, sistem uyarlanabilir ve geliştirilebilir. Bu tarz ek özellikler ile farklı uyarlamalar, firmaya özel girdiler sağlanabilir.

  Ürün durumları için örnek vermek gerekirse; müşteri iadelerinde gelen ürünlerin hasarlı, kullanılmış gibi etiketler oluşturarak ve envanteri yani stokları daha doğru görmek için kullanılabilir.

 • Satış ve Sevkiyat

  • Stok takip sistemi, satış aşamalarında gerçek ve doğru veriler ile üst düzey raporlamaya zemin sağlar ve mal toplama ve teslimat için depo yöneticileri ve personellerine destek verir.
  • Çeşitli kanallardan gelen sipariş emirleri entegrasyon sayesinde çekilerek, hatta konsolide ederek sevkiyatı hazırlar.
  • Otomatik sevkiyat emri hazırlama özelliği ile belirlenen parametrelere göre gerekli emirleri ve raporları oluşturur.

   

  Satış İçin Depo Otomasyonu Kullanmanın Avantajları

   

  • Doğru veriler olmadan, sipariş almak ve sevkiyatı doğru yapabilmek zor bir süreç olacaktır. Hem depo yöneticileri hem de depo personeli otomasyon sayesinde hızlı ve doğru adımlar atacaktır.
  • Satış bilgilerinin doğru entegrasyonu, müşterilere doğru, eksiksiz ve hızlı bir teslimat sağlayacaktır. Dolayısıyla müşteri memnuniyeti sağlanacaktır.

   

  Mal Toplama

   

  • Stok takip sitemi ile depo personeli her zamankinden daha verimli ve doğru hareket etmesine yardımcı olur.
  • Personellerin hatalı veya eksik ürün toplaması engellenir.
  • Doğru mal toplama zamandan tasarruf ve daha verimli çalışmaya olanak sağlar. Daha hızlı ve doğru toplama işlemi zaman ve para tasarrufuna imkan verir.
  • Raf adresleri ile nokta atışı ürün bulma, hatta personeli toplama sırasında yönlendirerek depo içerisinde gereksiz ürün aramalarını önler.

   

  Mal Toplama Ne İşe Yarar

  Toplama, gelen bir sipariş emrine göre seçilmiş ürünler veya bir pick listesine karşı ürünlerin bulunduğu raf veya alandan “alındığını”, ve sonra da getirilmekte olduğunu belirten bir süreçtir. Aslında sipariş karşılama sürecini ifade eder.Satış aşaması insan hatasına en yatkın aşamadır ve eski envanter sistemleri ile, barkod tarama ve adres (raf veya alan bilgileri) bilgileri olmadan, çok zaman alıcı, çok daha fazla emek sarf edilerek yapılır. Bunun gibi sorunlar artık yerini barkod sistemlerine bırakmaktadır.

  Depo içerisinde kağıtsız ve interaktif toplama için artık bu tarz sistemler kullanılmaktadır, Bu sistemler ile depo personeli insiyatif almadan sadece verilen emirleri uygulamaya yönelik işlemler yapacaktır. Evira kullanıcı arayüzü çok basittir; kullanıcılar ekranda gördükleri yönergeleri takip ederek ürün ve adres barkodunu okutarak işlemlerini kısa sürede tamamlayacaktır, hepsi bu kadar. İşlem sırasında yanlış ürün / miktar almak engelleneceğinden kullanıcı da daha güvenli hareket edecektir.

  Büyük depolarda mal toplama işlemleri için sıralama alternatifleri sağlanarak en hızlı şekilde yapılması sağlanır.

  Depo otomasyonu, farklı toplama düzenleri için özelleştirilebilir veya uyarlanabilir bir sistemdir.

 • İnteraktif Mal Toplama

  • Termin tarihi, nakliye (kamyon, kargo vs.), SKU (ürün bazlı) veya müşteri bazlı emirler oluşturularak toplama emirleri hazırlanabilir. Hazırlanan bu emirler kullanıcılara atanabilir ve toplama anlık olarak izlenebilir.
  • Birden fazla sipariş veya sipariş içerikleri ayrı ayrı veya toplu olarak iş emrine dönüştürülebilir.
  • Bu işlem ile depo içerisinde mümkün olan en verimli rota (mal toplama sırası) hazırlanır.
  • Aynı anda işlem gören farklı iş emirleri için sistem güncel (anlık) veriyi baz alacaktır, dolayısıyla birden fazla sevkiyat aynı anda yapılabilir ve sistem her zaman doğru adrese yönlendirecektir.

   

  İnteraktif Toplama Neden Önemlidir?

  İnteraktif toplama en basit tarifiyle, bir kağıtsız toplama işlemidir. “Interaktif” bölümü, bu işlemin anlık verileri doğru aktarmasından kaynaklanmaktadır.

  Kağıt yerine digital veriler ile çalışılır.

  Stok miktarları değişikliklerine göre gerçek zamanlı toplama düzeni sürekli güncellenir.

  Bu bir toplama işlemini kullanıcı işleme başlamış olsa bile ,yerinde olmayan ürünlerle karşılaşmasını önler.

  İnteraktif toplama mal toplayıcıları, en iyi rotayı (topalama sırası) en verimli hale getirir.Aynı şekilde bir sonraki ürünü almak için emri günceller. İnteraktif toplama çoklu siparişler için ideal bir toplama yöntemidir. Kağıt üzerinde toplama anlık olmaması sebebiyle ortaya sorunlar çıkacaktır ve ideal bir toplama mümkün değildir.

  Yöneticiler İçin İnteraktif Toplama

  Yöneticiler gerekli gördükleri veya şartların gerektirdiği şekilde farklı toplama emirleri oluşturmak isteyebilir. Ayrıca farklı iş emirlerini farklı kullanıcılara atama yapmak isteyebilir. Toplama emirleri oluşturmak için depo stoğu ve başka müşterilere atanmış ürün miktarlarını daha etkili bir şekilde görmek ve karar vermek için planlama ekranları hazırlanmıştır. Bu ekran sayesinde toplama emirleri daha sağlıklı, daha doğru ve daha hızlı oluşturulabilir.

  Sipariş durumu, nakliye, taşıyıcı veya araçlar, SKU veya ürün grupları, ürün sayısı, sipariş tarihi ve daha fazla bilgiye göre filtreleme yapılabilir. İş emrine istenilen tüm siparişleri ekledikten sonra, bir kullanıcıya atamak mümkündür. Devamında depo personelinin hareketlerini görmek için herhangi bir zamanda veya toplama sırasında kontrol etmek mümkün olacak, ve toplama süreleri kontrol edilebilir olacaktır.

  Toplayıcılar İçin İnteraktif Toplama

  Bir kullanıcıya atanan toplama emri, o kullanıcının listesi altında görünecektir. Bu liste için yöneticiler tarafından öncelik de belirlenebilir ve sıralama buna göre yapılabilir. Dolayısıyla toplayıcı iş listesine göre sırayla işlerini tamamlamaya odaklanır.

  Cihaz arayüzünde seçmiş olduğu toplama emrine göre en uygun rota görüntülenir. Depo personeli sadece ekranda gördüğü yönergeleri takip ederek işlemlerini tamamlayabilir.

  Dolayısıyla ürünleri depoda kendisi arayıp bulmak zahmetinden kurtulacaklardır. Yanlış ürün alma veya yanlış adresten alma gibi bir hataya düşmeyecek, keza sistem kullanıcıları bu tarz yanlış hareketler için uyaracaktır.

 • Kalite Kontrol

  Kalite kontrolun amacı iade ve değişim miktarlarını azaltmak ve genel müşteri hizmet maliyetleri en aza indirmektir.

   

  • Üretim veya satınalma sırasında ürünlere ait bazı kalite kontrol aşamalarının yapılması gerekebilir.
  • Ürünler kalite kontrol sonrası bazı durumlara alınması gerekebilir. “Hasarlı” vb.
  • Bu tarz ürünlerin müşterilere gönderilmesini engellemek ve depo stoğunu daha doğru analiz etmek için bu ürün miktarlarını doğru takip etmek gerekir.
  • Bu ürünlerin müşterilere sevkiyatının engellenmesi müşteri memnuniyeti artırır.
 • Etiket ve Baskı

  • Evira’da tüm baskı ihtiyaçları için farklı tasarımlar uyarlanabilir.
  • Baskı, ürün ve adres barkodları, listeler, raporları almak veya daha farklı ihtiyaçlar için kullanılabilir.
  • Ağ üzerindeki herhangi bir yazıcıya gönderilebilir ve farklı formatlarda bu çıktılar alınabilir(pdf, excel, Word, xml vs.)
  • Sistemde kayıtlı her türlü verinin tasarımı yapılarak baskısı alınabilir.
 • Seri - Lot Takibi

  • Tüm ürünler için seri veya lot (batch) ile takip işlemi yapılabilir.
  • Stok takip programında seri-lot numaralarını izlemek için biz ürün takip kriteri seçenekleri kullanılır.
  • Bu numaralar tedarikçiden gelen bilgileri de içerebilir veya firma kendi kullanabilir veya firma kendi kuralları çerçevesinde yeni tanımlama yapabilir.
  • Bu şekilde takip edilen ürünler, envanter raporlarında ve stok durumlarında ayrıntılı olarak takip edilebilir.
 • Sayım

  • Stok takip porgramı ile farklı ve geniş sayım işlemleri gerçekleştirilebilir. Kontrol sayımları ve genel depo sayımları hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilir.
  • El terminalleri ile fiziksel sayım daha az işçilik ve zaman tasarrufu sağlar.
  • Envanter sayım sonuçları, çok daha hızlı karşılaştırılır ve farklar net olarak görülür.
  • Sayım sonuçlarını otomatik eşiteleyerek daha doğru envanter sonuçları anında tamamlanır.

   

  Kısmi Sayım

  Kısmı sayım ile envanterinizin istenilen bir kısmını veya bir alanın/rafın sayılmasını ve sayılan ürünlerin çok hızlı bir şekilde denetlenmesini sağlar. Bu sayımlar farklı zamanlarda farklı ürünlerle yapılabilir ve envanter doğruluğu teyit edilebilir.Ayrıca çok fazla ürün ve miktarlarda yapılacak uzun sürecek sayımlarda depo kısmi sayımlarla parçalı olarak sayılabilir. Kısmı sayımlar ile depo faaliyetleri durdurulmadan daha rahat sayım işlemleri gerçekleştirilir.

  Kısmı veya genel sayımlarda sayım işlemlerinin yeniden gerçeklekleştirilmesi istenebilir. Yeniden sayım sonrasında iki sayım işlemi veya sayımlardan herhangi biri ile sistemde görülen miktarlar arasındaki farklılıkları gösteren bir denetim raporu gösterilir. Böylelikle yanlış olan kayıtlar daha net ortaya çıkacaktır. Sayım işlemleri ile envanter doğruluğu en üst düzeyde olacaktır.

  Sayım işlemleri el terminalleri sayesinde daha az adam saat ve daha hızlı daha doğru sonuçlar anlamına gelir. Yanlış envanter firmalar için zararlı sonuçlar oluşturabilir. Stok takip sistemi ile oldukça basit bir kullanıcı arayüzü, barkod tarayıcıları ile sayımlar gerçekleştirilir.

 • Gelişmiş Raporlama

  • Spok takip programı ile gelişmiş raporlama işiniz için daha bilinçli kararlar alabilmenizi sağlar.
  • Doğru veriler ile daha iyi satın alma kararları sağlar.
  • Siparişlerin toplanma ve sevkıyat bilgileri daha net olarak görülür. Hatalar veya sorunlar daha net tespit edileceğinden firma kendini iyileştirici adımlar atabilir.
  • Marka / sınıf / ürünlerin envanter kayıtları net olarak görülür.
  • Depo otoamasyonu tarafında raporlar, özelleştirilebilir ve ihtiyaca göre şekillendirilebilir.
  • Bilinçli satın alma, pazarlama ve pazar kararları almanıza yardımcı olur.

   

  Otomatik Mail

   

  • Stok takip tarafından ihtiyaçlara göre tasarlanan raporlar istenilen zamanlarda mail olarak istenilen kişilere veya gruplara mail olarak gönderilebilir. Ayrıca belirlenen şartların gerçekleşmesi durumuda da istenilen bilgiler yine belli bir gruba veya kişiye belirli parametrelerle gönderilir.
  • Raporlar istenilen formatta veya bir CSV dosyası olarak dışa aktarılabilir.
  • Sürekli yeni raporlar ekleyerek veya mevcut olanlar güncellenerek sistem her zaman ihtiyaçlara cevap verebilir.
  • Ambar takip programı ile hali hazırda birçok rapor gelmektedir. Bunların haricinde rapor tasarımları belirlenip ekleme yapılabilir.
  • Her bir rapor için kullanıcı yetki tanımları yapılabilir. Raporları görmemesi gereken kullanıcılar olabilir ve bu yetkileri tanımlamak oldukça kolaydır.

   

  Gelişmiş Raporlama Kullanmanın Yararları

  Doğru raporlama daha bilinçli kararlar alınmasına yardımcı olur. Raporlar sayesinde istenilen bilgilere odaklanmaya ve istekleri belirlemeye yardımcı olur.

  Satış ve satın alma departmanlarına fikir verir, yardımcı olur. Doğru veriler, daha iyi bir yatırım, verimli ve daha iyi satın alma kararları için adımlar atmaya yardımcı olur.

 • Kullanıcılar ve Yetkiler

  Depo Otomasyon sistemleri, insan hatasını azaltmak ve hareketlerin yanlış ve uygunsuz sonuçlarını daha net görebilmek ve aynı zamanda ürün hırsızlıklarını kontrol altına almak için kullanıcı hesap özellikleri kullanılır.

   

  • Tek kullanıcı veya belli bir gruba yönelik rol tanımları yapılabilir.
  • Tanımlanan rol ve yetkiler ile kullanıcılar kendilerine tanımlı olmayan bilgileri / bölümleri göremez, ulaşamaz. Kullanıcı Rolleri yalnızca yetkili personelin hassas bilgilere erişmesini sağlar.
  • Kullanıcı performansı ve yaptığı işlemler ayrı ayrı görülebilir ve raporlandırılabilir.

   

  Her kullanıcı kendi eylemlerinden sorumlu olacaktır. Ayrıca mevcut bilgilerde herhangi bir değişiklik, yapıldığında kayıt altına alınacaktır. Stok takip sistemi işlem sırasında kullanıcılara herhangi bir hatanın düzeltilmesi için yeterli fırsat ve uyarıyı verecektir.

  Kullanıcı hareketlerinin izlenmesi hatalı işlem yapan çalışanları cezalandırmaktan ziyade verimli ve doğru çalışması için uygun adımlar atmak için gereklidir ve aynı zamanda performans değerlendirmeleri için kullanılır.

 • Entegrasyon

  Evira, orta ve büyük ölçekli işletmeler için Muhasebe ve Erp uygulamaları ile entegreli olarak çalışmaktadır. Bu entegrasyon ile Erp sistemlerinde tanımlı bilgiler ve tüm emir ve güncellemeler otomatik olarak Stok takip kaydedilmesini sağlar. Bu şekilde, muhasebe ve envanter kayıtları mükemmel olarak eş zamanlı gider ve çift veri girişi için zaman harcamak zorunda kalınmaz.

   

  • Hazır entegrasyon ara birimi kolayca konfigüre edilebilen basit bir kurulumla tamamlanır.
  • Entegrasyon Erp tarafında oluşturulan siparişleri ve emirleri takip eder ve otomatik olarak günceller.
  • Entegrasyon depo otomasyonu tarafında el terminalleri ile yapılan hareketleri Erp sistemine anlık olarak aktarır.
  • Entegrasyon ara birimi birçok ihtiyaca cevap verebilmek için parametrik yapıda tasarlanmıştır.
 • Yedek Parça Takip

  • Yedek parça takibi, envanteri optimize ederek yedek parça kullanılabilirliğini artırmak, stok çıkışlarını azaltmak ve stok miktarlarının doğruluğu için firmalara gereken desteği sağlayacaktır.
  • Yedek parça yönetimi, çoğu zaman tedarik zinciri ve envanter yönetimi çalışma mantığının kurallarına uymaz. Durgun, gereğinden fazla veya eksik yedek parça stokları, aşırı ve gereksiz kesintilere, emeğin ve zamanında yetişmesi gereken işlerin verimsizliğine neden olur. Bu tür hataların önlenmesi için takip sistemleri kullanmak gerekmektedir.
  • Aynı zamanda özel veya seri-lotlu parçaların hangi işlemlerde hangi revizyonlarda kullanıldığı, ne zaman teslim edildiği, stoklara geri alınıyorsa ne zaman geri alındığı, kime teslim edildiği gibi daha bir çok detay raporlandırılabilir.

Stok Takip Sistemini Kullanan Müşterilerimizden Birkaçı

Tüm özellikler ve daha fazlası için

Gerçek deneyimlerimiz ile sizlere yardımcı olmak istiyoruz.