Otomotiv yedek parça depo yönetim sistemi

Yedek parça alım satım ya da üretimini yapan firmalar için depolamanın kendine has özellikleri vardır. Yedek parça satımı yapan firmalar için depo otomasyon sistemi (depo yönetim sistemi) kullanılması zorunluluk haline gelmiştir. Otomotiv yedek parça için mal alımdan satışa kadar bütün işlemler önemli bir organizasyon gerektirir.

wms

DEPO YÖNETİM SİSTEMİ

Otomotiv yedek parça için stok kontrolünün bazı sorunları şunlardır.

Depo yönetim sistemi olmazsa

Depo organizasyonunu kağıt ile takibi

Depo organizasyonunu kağıt ile takibi, siparişlerin çok ve hızlı olduğu otomotiv yedek parça sektörü için hatalara sebep olacaktır.

Depo personelinin inisiyatif kullanabilmesi

Depo personeli bağımlılık üst seviyeye çıkmaktadır. Depoda ürünlerin yerini bilen süreçleri daha önce deneyimlemiş personele ihtiyaç duymak firma için zorlayıcıdır. Yeni işe başlayan depo personeli dahi bütün süreci sistem ile hatasız yapabilmelidir.

Müşteri memnuniyetinin düşük olması

Günümüzde alınan siparişlerin bir an önce sevk edilebilmesi gerekmektedir. Sipariş karşılama hızındaki düşüklük müşterilerin memnun olmaması ile sonuçlanır.

Mal alım ve Satış tarafında hataların yapılması.

Otomotiv yedek parça sektöründe mal alımda ya da satışta yapılan hataların maliyeti yüksek olmaktadır.

Bugün depo yönetim sistemi için adım atın.

WMS İçin İhtiyacınız Olan

  • Danışmanlarımız ile iletişme geçin
  • Firmanızı ziyaret ederek analiz yapalım
  • Depo sistemi için testleri birlikte yapalım
  • Bütün eğitimler sonunda sistemi hayata geçirelim
  • Sistemin canlıya geçişine istinaden süreci takip edelim

Bütün firmaların depolama yapısı farklıdır. Depo yönetim sistemi firmanın yapısına göre uyarlanabilmelidir. Teslimat sürelerinin azaltılarak hataların ortadan kaldırılması sağlanmalıdır. Gerekirse mal alım ve sevkiyat işlemlerinde siparişler birleştirilmelidir. Depo yönetim sisteminde bu işlem “planlama” ve “otomatik planlama” ile yapılmaktadır. Mal alım ve sevkiyat işlemlerinde gerekli ise 2. Kontroller sağlanmalıdır. Paketleme noktasında sevk kontrol işlemleri uygulanıp çeki listesi alınmalıdır. Gerekli ise kargo entegrasyonları ile kargo etiketi yazdırılarak zamandan tasarruf sağlanabilir. Depo ürünleri için minimum ve maximum stok seviyeleri belirlenerek stok miktarı azalan ürünler için uyarı mekanizmaları hayata geçirilmelidir. Sipariş toplama işlemlerinde ürün toplama, siparişleri ayrıştırma, paketleme işlemleri ayrıntılı olarak sisteme entegre edilmelidir. Ticari sistemler ile entegrasyon çok önemlidir. Tanımlar, siparişler v.b. kayıtlar ticari sistemden alınmalı, depo içinde yapılan tüm hareketler WMS Sistemi üzerinden yapılmalıdır. Personel el terminali üzerinden kendisine tanımlanan işleri takip eder.

TRBARKOD DEPO YÖNETİM SİSTEMİ – DEPO OTOMAYONU İÇİN MÜŞTERİLERİMİZİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Bazı yedek parça depo yönetim sistemi kullanan firmalar

Martaş

Kale Oto Radyatör

İkiler Otomotiv

Ünlü Teknik

Hilal Otomotiv

Hilal Otomotiv

Hilal Otomotiv

Neko

Apatech

Motoraşin